Вівторок, 04.08.2020, 12:16

Взаємодія дошкільного закладу зі школою, сім’єю та громадськістю

Робота з батьками та забезпечення наступності із школою проводилась згідно з річним планом роботи закладу на 2018-2019 навчальний рік, відповідно до розділів: «Взаємодія з батьками»; «Взаємодія дошкільного закладу освіти з сім’єю та громадськістю. Забезпечення наступності у діяльності дитячого садка і школи».

Згідно з планом упродовж року  у закладі проведено роботу по формуванню мотиваційної готовності старших дошкільників до навчання в школі (бесіди, екскурсії, спільні з першокласниками свята, розваги, акції); методичну роботу (консультації для педагогів закладу і вчителів школи, участь педагогів у  педагогічних радах, взаємовідвідування вихователями уроків в першому класі та вчителями занять у групах дітей старшого дошкільного віку), роботу з батьками дітей старшого дошкільного віку та першокласників.

Співпраця педагогічних колективів здійснюється  у формі  партнерських відносин. Адміністрація  Дубровицької ЗОШ І-ІІІ ст.№2, Дубровицького НВК «Ліцей-школа» постійно запрошують педагогів та вихованців закладу  на урочистості приурочені до Дня знань,  Останнього дзвоника ,  Дні відкритих дверей і т.п.

1 березня 2019  року у нашому закладі відбулися збори для батьків майбутніх першокласників з теми «До школи без страху» за участю педагогів Дубровицького НВК «Ліцей-школа»: заступника директора Манюгіної К.Є., та вчителів Бандури З.С., Правосудович В.А., Копоть І.А.; педагогів Дубровицької ЗОШ№2: Воробей Т.В., Мотрій Т.А. Педагоги презентували свої заклади загальної середньої освіти та запросили батьків до співпраці для здобуття якісної освіти їхніми дітьми.

У закладі активізовано роботу з батьками шляхом використання інтерактивних форм взаємодії. У квітні вихователями молодших груп №5 «Сонечко», та №12 «Теремок» спільно з батьками проведено майстер-класи для батьків вихованців: «Великоднє деревце», «Великодній кошик»; проведено спільні суботники у квітні та червні 2019 року «Ми з батьками, батьки з нами»; організовано ряд  творчих виставок з участю батьків вихованців закладу «Барви осені», «Зимовий вернісаж»,«Великдень очима дітей», «Безпека дитини-спокій в родині» та ін.   Батьки- активні учасники свят та розваг.

Показником результативної та успішної взаємодії батьків і педагогів можна вважати наявність у  закладі доброзичливої атмосфери, довірчих стосунків між педагогами та батьками, зорієнтованість батьків на виховання та розвиток дітей, їх зацікавленість змістом дошкільної освіти. Особлива подяка батькам за розуміння та підтримку щодо облаштування освітнього середовища груп та  допомогу у проведенні ремонтних робіт.