Дубровицький садочок №5 "Світлячок" - Соляна терапія
П`ятниця, 19.10.2018, 16:10

Соляна терапія

Галотерапія - це метод лікування, заснований на створенні штучного мікроклімату, близького за своїми характеристиками до клімату сольових печер.

Основна користь галотерапії полягає в очищенні дихальних шляхів. Знаходження дитини в соляній кімнаті сприяє насиченню всіх клітин активними іонами кисню. Функція легень після перебування в галокамере поступово відновлюється. Поліпшується мікроциркуляція в тканинах дихальних шляхів, відбувається їх відчуття від пилу, алергенів, бактерій і вірусів. Ось чому показання до проведення галотерапії включають в себе численні захворювання дихальних шляхів алергічного і інфекційного генезу.

Відома користь галотерапії і для становлення імунітету. Вдихання повітря, насиченого парами солі, активізує захисні сили організму і додає сил для боротьби з небезпечними вірусами і бактеріями. Саме тому соляні кімнати використовуються для лікування дітей, схильних до частих простудних захворювань і патологій з боку ЛОР-органів.

Як і будь-які медичні процедури, спелеотерапія і галотерапія мають свої показання. Перед відвідуванням сольової кімнати слід переконатися, що користь від присутності в ній дитини буде більше, ніж можливу шкоду його здоров`ю.

Показання для проведення галотерапії і спелеотерапії:

- профілактика простудних захворювань у дітей;

- хвороби лор-органів (синусити, гайморити, тонзиліти);

- алергічні захворювання;

- бронхіальна астма;

- шкірні захворювання (в тому числі псоріаз, вугрі та інші);

- захворювання серця і судин;

- неврологічна патологія (безсоння, депресія, підвищена тривожність).

З'ясувати, чи є у дитини показання до проведення галотерапії можна на прийомі у лікаря. Лікар огляне маленького пацієнта і при необхідності проведе додаткові обстеження. Навіть якщо дитина вже відвідував сольові кімнати раніше, не варто відмовлятися від повторного візиту до лікаря. Не виключено, що з часом у дитини можуть з`явитися протипоказання для проходження процедури. Це питання краще з`ясувати до відвідування сольової кімнати, щоб в процесі лікування не зіткнутися з небажаними ускладненнями.

Спелеотерапія - зовсім не мирна процедура. Знаходження в мікрокліматі соляних печер при наявності інфекційних та деяких інших захворювань може негативно позначитися на стані дитини. Крім того, деякі діти просто не переносять сольові аерозолі, і відвідування галокамери їм протипоказано.

Протипоказання до спелео-і галотерапії:

- гострі інфекційні захворювання;

- туберкульоз в активній стадії;

злоякісні пухлини;

- хвороби крові в стадії загострення;

- кровотечі;

- деякі психічні захворювання.

Перед відвідуванням соляної кімнати необхідно порадитися з лікарем і з'ясувати всі можливі покази і протипокази до проведення цієї процедури.

Правила поведінки під час відвідування соляної кімнати:

Відвідування рекомендується дітям старше 3 років. Спелеотерапія для дітей молодшого віку обов`язково повинна бути узгоджена з лікарем. Лікування в умовах соляної кімнати тривалий і становить від 10 до 20 сеансів. Доцільно повторювати курс спелеотерапії кожні 6 місяців.

Варто запам`ятати правила відвідування соляної кімнати:

- під час процедури дитина може грати або спокійно сидіти в кріслі. Бігати по кімнаті під час терапії не рекомендується!

- при проведенні спелеотерапії дитина повинна знаходитися в стані неспання. Під час сну іони солі не проникають досить глибоко і не надають бажаного ефекту;

- при відвідуванні соляної кімнати не можна терти очі руками;

- не можна перебувати в соляній кімнаті в одязі зі штучних матеріалів;

- останній прийом їжі повинен бути за 1 годину до процедури;

- після процедури не можна їсти і пити воду протягом 30 хвилин.