Четвер, 06.05.2021, 19:11

Годинник
Календар

Правила поведінки на вулиці

Правила безпечної поведінки дитини на вулиці

Не можна розмовляти з незнайомцями, брати будь-які предмети з їхніх рук, йти з ними. У разі, якщо незнайомець хоче застосувати силу, навчіть дитину кричати і втікати, кликати на допомогу.
Не можна брати з землі і навіть підходити до небезпечних предметів: шприци, ножі, биті пляшки, дивні пакунки і т.д.
Не можна тікати від батьків, ховатися від них, забігати в приміщення, транспорт без батьків.
Навчіть моделі поведінки дитину, якщо вона загубилася (що вона повинна робити, яку інформацію про себе називати, як кликати на допомогу).
Вивчіть з дитиною основні правила поведінки на дорозі (коли переходити вулицю, заборона на ігри біля дороги і т.д.).

 

Також дитина повинна знати наступну особисту інформацію:

ЇЇ ім'я, прізвище, домашню адресу і телефон, а також імена батьків.

Необхідно вивчити з малюком, які небезпеки/травми можуть бути отримані ним або іншими дітьми: не чіпаємо гостре, важке, гаряче (щоб не поранитися, не вдаритися, не обпектися).

У процесі вивчення правил безпечної поведінки дитини на вулиці підключайте родичів для демонстрації рольових сцен. Показуйте як потрібно поводитися на вулиці на своєму прикладі, розширюйте кругозір дитини. А також просіть дитину показати, як вона запам'ятала те, що Ви їй сказали.

 

Пам'ятайте, що привчати дитину до самостійності потрібно поступово. Не лякайте дитину і не розповідайте про всі небезпеки відразу. Подавайте інформацію акуратно, методично (можете завести блокнот і відзначати, які моменти Ви вже поговорили, а про що розповісте наступного разу). Не забувайте по кілька разів опрацьовувати одну і ту ж тему, нагадувати про ті чи інші важливі моменти. Супроводжуйте процес навчання картинками.