П`ятниця, 23.04.2021, 00:14

Годинник
Календар

Обережно: іграшка!

Шановні батьки! В нашому дошкільному закладі працює консультативний пункт для батьків, діти яких не відвідують дитячий заклад. Запрошуємо Вас відвідати наш заклад і отримати певну консультацію з питань освітньо-виховної роботи з дітьми дошкільного віку. 
 
ОБЕРЕЖНО: ІГРАШКА!
 
Будь-яка мама хоче, аби її дитинча росло самостійним, швидше навчилося гратися, малювати, бавитися з іграшками. Щоб і само було "при ділі", і мамі дало можливість вільно дихнути, зайнятися невідкладними справами. Бо, погодьтеся, дитяче "пограй зі мною" забирає багато часу, якого завжди не вистачає нам, заклопотаним дорослим. На допомогу приходять іграшки, з якими дитина ніби й охоче грається сама. Для нормального розвитку дитині необхідно докладати зусиль: домислювати, дофантазовувати, вигадувати. І обов'язково — робити щось власноруч. Але...
Ось ми зайшли до магазину в пошуках чогось цікавого для своїх нащадків. На полицях — "укомплектований" світ іграшкових персонажів (який зовсім не сприяє дитячій ініціативі та творчості). Яскравий приклад — "імперія БарбІ". 
Гарна лялька, до того ж для неї можна купити все, починаючи з вбрання й закінчуючи автомобілем, будинком... Цікаво, яскраво — аби грошей вистачило! Навіщо шити, ризикуючи вколотися голкою, по кілька разів перешивати лялькове платтячко, якщо все можна купити в магазині? Ось так непомітно в дитини формується споживацька психологія, звичка ухилятися від праці, труднощів... Та винна в цьому не лялька, а ми, батьки. 
 
Купуючи хлопчику лялькових потвор, "суперменів" та "супергероїв" зі злими, агресивними обличчями та "горою м'язів", ви ризикуєте, бо дитині властиво копіювати моделі поведінки улюблених героїв. До лікарів-психологів дедалі частіше приводять дітей, які не можуть адаптуватися в дитячому колективі, конфліктують з однолітками, вирізняються вкрай агресивною поведінкою. Коли фахівці починають працювати з дитиною, з'ясовується, що вона від природи зовсім не агресивна. Просто хоче бути схожою на героя улюбленого "мультика", іграшкова копія якого постійно в нього перед очима!Знайдіть час — навчіть дівчинку шити, в'язати! А який простір для фантазії отримає хлопчик, майструючи для сестри ляльковий будиночок! Дочка побачила в подружки яскраво намисто і просить купити їй таке саме? Дайте на-мистинки і запропонуйте зробити прикрасу власноруч. Ця проста справа сприяє тренуванню моторики пальців, розвиває посидючість, увагу, художній смак та фантазію, навчає піклуватися і про інших (якщо намисто призначено ляльці або в подарунок). Дитина, якій просто купили намисто в магазині, всього цього буде позбавлена. 
Звичайно, не всі діти наслідуватимуть поведінку "злих" персонажів. Але де гарантія, що саме ваша дитина не потрапить до "групи ризику?" Тому, перш ніж купити іграшку, варто замислитися, яке педагогічне та психологічне навантаження вона несе, чому навчає, які почуття може розбудити в душі дитини. Граючись, вона ніби приміряє на себе "ролі", які потім "гратиме" в дорослому житті. 
Тож варто докласти зусиль, аби вашій дитині сподобалася "роль" доброї, чуйної та шляхетної людини.