Четвер, 04.03.2021, 05:15

Годинник
Календар

Киснево-синглентна терапія

 

       Киснево-синглентна терапія є ефективним методом профілактики та лікування кисневої недостатності. Один зі способів її проведення — вживання дитиною спеціального насиченого киснем коктейлю.

Кисневий коктейль є напоєм, отриманим за допомогою збагачення киснем вітамінізованої суміші, приготованої на основі невеликої кількості рослинних екстрактів, соків, різноманітних фруктових сиропів, настоянок трав.
      Киснева пінка — це пінна маса, яка містить кисень з додаванням різноманітних сиропів чи соків. Своїм терапевтичним впливом пінки завдячують саме синглетному кисню, який, всмоктуючись у кров, сприятливо впливає на організм. Обов'язковою складовою такого кисневого коктейлю є піноутворювальна речовина, яка дозволяє отримувати стійку піну та тривалий час утримує у собі кисень. Як піноутворювач можна використовувати екстракт кореня солодки.                                             Механізм дії синглетно-кисневого коктейлю полягає у тому, що кисень пересувається по травному тракту у стані піни і всотується. При цьому транспортування кисню у клітини здійснюється не тільки потоком крові, але й через лімфу. Це дає змогу значно поліпшити постачання кисню до органів і тканин, в яких порушений кровообіг. При поглинанні кисню клітинами у них пришвидшуються біологічні процеси, поліпшуються мікроциркуляція та проникність мембран, посилюються окиснювально-відновлювальні процеси. При цьому спостерігається активізація кровообігу у слизовій оболонці кишкового тракту, що дозволяє компонентам коктейлю інтенсивніше і повніше надходити до організму та здійснювати лікувальний вплив.

                        Через те, що однією з перших нестача кисню уражує ще не сформовану центральну нервову систему дитини, при гіпоксії можуть спостерігатися такі симптоми, як зниження працездатності й емоційного тонусу, порушення сну, різноманітні психоневрологічні розлади. Профілактичне застосування синглетно-кисневих коктейлів при цих станах дозволяє ліквідувати симптоми кисневої недостатності центральної нервової системи, що призводить до поліпшення її стану та нормалізації сну (сон стає більш глибоким, зменшується період засинання та рухової активності).

Кисневий коктейль незамінний при захворюваннях органів дихання, які є основним шляхом надходження кисню до організму. Навіть незначні порушення органів дихання призводять до появи гіпоксії, а, отже, і до зниження активності різноманітних органів і тканин, у тому числі відповідальних за імунітет дитини.
          Застосування кисневих фітококтейлів у період бронхолегеневих захворювань задовольняє потреби органів і тканин у кисні. При цьому спостерігається посилення енергетичного метаболізму клітин, зокрема лімфоцитів (клітини імунної системи), що відбувається за рахунок більш інтенсивної роботи мітохондріального апарату та справляє позитивний вплив на імунітет і загальний стан хворої дитини. Крім того, екстракт кореня солодки, який входять до складу коктейлю як піноутворювач, здійснює додатковий відхаркувальний вплив.