Четвер, 04.03.2021, 03:58

Годинник
Календар

Фітотерапія

     Незважаючи на бурхливий розквіт хімії, появу нових високо­ефективних ліків, останнім часом спостерігається повернення до древніх методів народної медицини, що нагромадила неоціненний досвід відновлення здоров'я людини, перевірений роками. Ефективність траволікування аніскільки не поступається іншим методам терапії. В умовах закладу дошкільної освіти персонал має великі можливості для використання фітотерапевтичних методів профілактики, реабілітації і лікування своїх вихованців.

      Лікування лікарськими рослинами відоме з давніх часів. Упродовж ос­таннього десятиліття фітотерапія, тобто лікування травами, широко викори­стовується в дошкільних закладах із профілактичною метою.
      Показання: профілактика і лікування гострих респіраторних і вірусних захворювань, гострі та хронічні захворювання ЛОР-органів і органів дихання, алергічна патологія, порушення травлення, психоневрологічні захворю­вання. Фітотерапевти рекомендують використовувати лікувальні рослини при мовленнєвих порушеннях, відновлення фізичної та розумової діяльності, профілактики порушень мозкової діяльностісунення втоми, в'ялості, астенічного синдрому, усунення безсоння, нервозності, профілактиці та усуненні розладів пам'яті, відновлення м'язового тонусу.
      Протипоказання: алергічні реакції на рослини, що входять до складу відвару, настою або чаю. Фітотерапія може проводитися всім дошкільникам без спеціальних обме­жень.

    В нашому дитячому садочку застосовується відвар з плодів шипшини, що відновлює енергетичний статус клітин дитячого організму, позитивно впливає на обмін речовин і енергії. Він багатий вітаміном С та іншими біологічно активними речовинами. Шипшина є легким адаптогеном. Нині фітотерапія має велику популярність серед населення.