Вівторок, 04.08.2020, 12:57

Дитинство без насилля та жорстокості

Мій улюблений світбез насильства,

Без жорстокості, болю і зла,

Де народом заспівана пісня

Містить тільки хороші слова

Чи виникали в Вас  думки, що декому  з дітей щастить з батьками? Це  стосується не фінансового добробуту, а теплих, людяних стосунків між батьками і дітьми…

Шукаймо шляхи уникнення насилля разом

Пам’ятаймо:

Діти – основа сім’ї. У процесі виховання враховуйте   індивідуальні     особливості   розвитку    дитини.

Першим університетом життя для дитини є та сім'я, в якій народилася дитина.   Завдання обох батьків полягає в тому, щоб створити в сім'ї атмосферу любові, довіри, духовного настрою та комфорту.

Знаходьте  час для бесіди з дитиною. Під час спілкування не реагуйте бурхливо, не засуджуйте, а будьте тактовними, толерантними у вираженні своїх суджень, думок.

Показуйте приклад позитивних дій ті вчинків дітям не на словах, а в конкретних справах.

Намагайтеся контролювати режим дня дитини.

Не ображайте, не бийте, не принижуйте дитину. Пам’ятайте, навчання – це радість (негативні емоції не сприяють правильному навчанню дитини , вбивають бажання вчитися). Криком ви нічого не зміните. Вчіться домовлятися.

Дитина – це ваше відображення (грубість породжує грубість, крик – крик, а взаєморозуміння і доброзичливість – добро і злагоду в сім’ї ). Запитайте себе: «Чи хочу я, щоб моя дитина була схожа на мене?»

Ніколи не старайтесь запевнити дитину в тому, що вона погана. Давайте дітям можливість відчувати ваше визнання і схвалення.

Будьте тактовними в стосунках з дітьми.

Давайте приклад емоційного самоконтролю і витримки.

Насильство над дітьми - це протиприродний акт, який забороняється законом. Так, в Сімейному кодексі сказано таке: «Забороняються фізичні покарання дітей батьками та інші види покарань, як принижують людську гідність. Дитина має право на належне батьківське виховання».  Завжди давайте дитині шанс на право бути кращою.

В  сім'ї дитина пізнає, як взаємодіяти з іншими людьми, як ставитися до себе і до оточення, як упоратися з труднощами і, за великим рахунком, що таке життя.

Навчіть дитину правилам безпеки.

Дитина – це цілий світ, сприймайте її як цілісну особистість, дорослу людину, яка має свої права ( на навчання, відпочинок тощо ) і певні обов’язки.

Якщо ви помітили, що у дитини «важкий» період, тоді підтримайте її.

Не віддаляйте дитину від себе – знайдіть час поговорити, зрозуміти, згадати себе в її віці, допоможіть, якщо потрібно, лагідним добрим словом.

Не шкодуйте ніжних слів, будуючи стосунки з власною дитиною.

Ви дали дитині життя, тож допоможіть зорієнтуватися у бурхливому морі життєвих подій.

Приймайте та любіть дитину такою, якою вона є.

Благополучна сім’я – щасливі діти – спокійне майбутнє!