Дубровицький садочок №5 "Світлячок" - Аромотерапія
Вівторок, 24.04.2018, 05:55

Аромотерапія

Аромотерапія – це метод лікування із застосуванням натуральних ефірних олій, що вводяться в організм через дихальні шляхи, шкіру або слизові оболонки.
      Головна мета аромотерапії - стимуляція захисних сил організму і зміцнення його опірності до будь-яких патогенних чинників. Властивості ефірних олій Мають бактерицидну, протизапальну й антисептичну дію. Надають благотворну дію на нервову систему – емоційно заспокоюють і стабілізують психічне здоров'я. Володіють позитивним дерматологічним і косметичним ефектами, відновлюючи і зберігаючи здоров'я і красу шкіри і волосся. Оновлюють механізм саморегуляції в організмі, мають біоенергетичну цінність. При дотриманні дозування ефірні олії регулюють фізіологічні процеси в організмі, не мають негативного побічного впливу на організм і не викликають звикання.
       Основні принципи аромотерапії:

- Комплексний підхід до пацієнта. Цей метод передбачає вплив не тільки на причини і патологічні зміни при захворюваннях, але, насамперед, на стимуляцію і підвищення захисних сил організму.

- Принцип індивідуальності. Завжди слід пам'ятати, що біологічно активні речовини ароматів діють на людину через його психіку, нюх, душу, тому важливо застосовувати в оздоровленні тільки приємні пацієнтові аромати.  Аромат рослин є комплексом різних біологічно активних речовин, тому одні й ті ж аромати можуть використовуватися для профілактики та лікування декількох захворювань. Наприклад, олія лаванди є одним з кращих антисептиків, але володіє також здатністю покращувати настрій, усувати втому, депресію, головний біль.

Рекомендації щодо застосування аромотерапії у дітей.

У період активізації респіраторних інфекцій рекомендується ароматизувати повітря в приміщеннях, де перебувають діти. Це допоможе запобігти вірусним інфекціям і сприяє якнайшвидшому одужанню. При цьому використовують такі ефірні олії, як чайне дерево, чебрець, евкаліпт, лимон, м'ята перцева, розмарин. Ефірна олія апельсина допомагає при збудженні, неадекватній поведінці, сприяє міцному сну. Під час виконання домашніх завдань підвищує концентрацію уваги, посидючість. Після гучних ігор, перед сном заспокоїть дитину олія лаванди. Олії м'яти перцевої і лаванди здатні пригнічувати відчуття страху і невпевненості. Олія евкаліпта допоможе вирішити проблеми бронхо-легеневої системи, а олія розмарину – позбавить від нападів головного болю, перепадів настрою. Діти, які ростуть в оточенні приємних ароматів, більш спокійні, життєрадісні і впевнені в собі, рідше хворіють, ніж їх однолітки, позбавлені природних ароматів. Частіше міняйте ароматичні олії – і ви створите прекрасні умови для розвитку вашої дитини.