Вівторок, 04.08.2020, 13:06

Аналіз освітнього процесу за 2018 -2019н.р.

Структура методичної роботи передбачала постійно діючі, епізодичні та індивідуальні форми роботи. Фаховому   зростанню  педагогів сприяли постійно діючі  методичні  структури: методичні об’єднання вихователів старших груп, вихователів молодших та середніх груп, вихователів груп раннього віку, семінар-практикум   « Інтеграція  освітнього процесу шляхом

квест - технології»; епізодичний семінар «Організація життєдіяльності малюків» (для вихователів  раннього віку); теоретичний семінар «Впровадження оновленої  програми  «Впевнений старт» в освітній процес старших дошкільників (для вихователів середніх , старших груп); творча група вихователів з теми:« «Безмежний світ гри з LEGO ».

На протязі року в закладі   було проведено:

4 педради ( 2-організаційні, 2 тематичні ) ,

-  10 тематичних консультацій,

- 9 засідань методичних об’єднань вихователів ,

- 6 засідань семінарів-практикумів,

- 2 засідання творчої групи,

- 12 відкритих заходів,

-  2 майстер – класи ,

- тиждень педагогічної майстерності педагогів , що атестуються.

Вся робота була  спрямована  на підвищення якісного рівня освітніх послуг щодо виконання поставлених завдань та пріоритетного напрямку  фізкультурно – оздоровчої роботи , зокрема :

1. Інтегрувати освітній процес з дітьми дошкільного віку за допомогою пізнавальних проектів.
  2. Формувати логіко-математичну компетентність дошкільників.

1.  Оптимізувати фізкультурно-оздоровчу роботу шляхом використання різних профілактично-оздоровчих вправ та прийомів.

Всі завдання  реалізовувалися протягом року в різних формах роботи.

Педагоги упродовж навчального року працювали  за програмою виховання і навчання дітей від 2-7 років «Дитина», освітньою програмою «Впевнений старт» для дітей старшого дошкільного віку  та   комплексно – цільовою програмою фізкультурно–оздоровчої роботи «Світлячок – здоров’ячок»,  автором якої є колектив нашого закладу, а  також використовувалися парціальні програми :

- « Україна – моя Батьківщина» ( середні , старші групи),

- «Про здоров’я треба знати , про здоров’я треба дбати»  (старша група №11 «Волошка», вихователь Яцун С.М.),

- «Англійська мова для дітей дошкільного віку» (старші групи,  керівник гуртка Деревенко С.В.),

- «Цікаві шашки» (старші групи, фізінструктор Пляшко Р.Ф.)

З метою удосконалення освітнього процесу та фізкультурно-оздоровчої роботи, педагогічний та медичний персонал використовують у своїй роботі такі інноваційні технології та методики, а саме:

• спелеотерапію ( сестра фізіотерапевтична Попко Л.В.),
  • фітбол – гімнастику, стретчинг (  фізінструктор Пляшко Р.Ф.),
  • проектну діяльність ( вихователі: Чудік О.Г., Деркач Н.Є., Лясковець Н.П., Стельмах В.В., Шкут Л.С.),
  • сендплей ( вихователі: Мечкало Н.Я., Скаржинець Н.В., Бовгиря Є.І.),
  • елементи мнемотехніки ( вихователь Шкут Л.С.),  логоритміки, музикотерапії ( музкерівник Рембезі С.В.), методики К.Орфа (музичні  керівники:  Атаманець А.М., Верес К.Г.),
  • казкотерапію, кольоротерапію, ігротерапію (Бовгиря Є.І., Пришко О.П.)

Особлива увага зверталась на створення та збагачення розвивального середовища в групах. У всіх вікових групах зроблено багато для загального розвитку дітей: придбано та виготовлено різноманітний дидактичний матеріал, ігри, іграшки, будівельний матеріал, лего-конструктори, дитячі меблі для сюжетно-рольових ігор і ін.

З метою активізації творчого потенціалу педагоги брали активну участь у всеукраїнських, обласних та районних заходах. Заклад отримав нагороди: сертифікат учасника  «Всеукраїнського заняття доброти  про гуманне та відповідальне ставлення до тварин» (1 березня 2019 року) (вихователі Яцун С.М., Шкут Л.С., Щур Л.Г.), подяку КЗ «Дубровицький історико-етнографічний музей» за участь у виставці-конкурсі писанок «Великодній барвосвіт». Вихователь Чернявська С.І. отримала сертифікат тренера по впровадженню програми «Впевнений старт» в освітній процес ЗДО.

У 2018-2019 н.р. активізовано педагогічну просвіту батьківської громадськості та педагогічних працівників через висвітлення діяльності закладу на інтернет-ресурсах: Веб-сайті дошкільного навчального закладу, що створений 2014 року за посиланням http://dnz5dubr.at.ua/#; сторінці «Дубровицький Світлячок» у мережі фейсбук (https://www.facebook.com/profile.php?id=100030618712969) та блозі вихователя-методиста Катрук О.С. (https://mkdnz5.blogspot.com/).

Завдяки активному онлайн спілкуванню, педагоги та батьки обмінювалися досвідом, оперативно розв’язували проблемні питання, брали активну участь у різних проектах.

Залишається актуальним покращення організації роботи з родиною, особливо в частині використання батьківського потенціалу в роботі з дітьми, розширення форм та видів співпраці з ними, відкритості роботи закладу дошкільної освіти через роботу сайту, збільшення числа відкритих груп в соціальній мережі Фейсбук, залучення батьків до спілкування через інтернет-мережі.